Heb jij een paard met zomerkriebels, dan is het Zomereczeem Advies Traject echt iets voor jou en je paard!

Atorka Ruitersport

De beste selectie voor IJslandse paarden en ruiters – waar passie & kwaliteit samenkomen.

Atorka Ruitersport

De beste selectie voor IJslandse paarden en ruiters – waar passie & kwaliteit samenkomen.

Bekijk ons assortiment

Wij zijn specialisten in IJslandse paarden maar bieden nog zo veel meer

IJslander zadel
Een IJslander zadel is geschikt voor veel paardenrassen. Naast het IJslandse paard zijn er diverse Spaanse paardenrassen, de Tinker, de Fjord, de Haflinger allemaal rassen waarop dit zadel in principe zou kunnen passen.  Een zadel hoort goed te passen op je paard. Hans van Dijk is onze zadelpasser en zadelmaker, hij heeft hiervoor een opleiding gevolgd bij het MSFC en is aangesloten bij het VZTD. Daarbij rijdt hij inmiddels zo'n 25 jaar IJslanders en andere paarden rassen met een korte rug en weinig schoft. Een combinatie die hem uniek maakt.
Jodhpur rijbroek
Wat is een jodhpur broek? Een jodhpur rijbroek is een comfortabele rijbroek met wijd uitlopende broekspijpen. En onder de voet zit een band van elastiek, die band draag je in je schoen. Want jodhpurbroeken draag je niet met laarzen maar met schoenen. Een typische IJslandse gebruik? Van origine wel, maar we zien steeds meer mensen die kiezen voor rijden met een jodhpur rijbroek. Waarom? Wij denken vanwege het gemak. Broek aan, stalschoenen aan en paardrijden. Maar de wat stoerdere look doet steeds meer mensen kiezen voor een jodhpur rijbroek. Jodhpur rijbroeken vind je bij ons van diverse merken, in veel maten voor dames, heren en kinderen.
Zomereczeem paarden
Zomereczeem ook wel SME genoemd bij paarden. Wij denken vaak dat het een allergische reactie is op een beet van knutten, maar het is veel meer. Zorg op de eerste plaats voor een gezonde paardendarm, dat is onze boodschap. Want het paard reageert niet alleen op de knutten, ook zijn rantsoen heeft hier mee te maken. Een paard met eczeem heeft extra zorg  nodig. Lees ook eens de blog van Jantine, waarin ze haar ervaring deelt. Eczeemdeken - Happy Skin - Voedingsupplement
Waterdichte rijkleding
Waterdichte rijkleding is een must voor iedereen die niet nat en/of koud wil worden tijdens het paardrijden of tijdens een wandeling met de hond. Het kan echt met de kleding van het merk Uhip bijvoorbeeld. Dit Zweedse merk heeft jassen die werkelijk waterdicht zijn. Bij Uhip is de gemiddelde waterkolom 10.000mm. Mooie jassen voor dames én heren. Echter het Deense merk Karlslund heeft ook kleding met een waterkolom van 10.000. En wat dacht je van de rij-overalls van Eques en HGG? Kortom ben jij een bikkel en rij je in weer en wind, mits je kleding maar goed is? Dan ben je voor waterdichte rijkleding bij Atorka aan het juiste adres!
Cadeau & Boeken
Die hebben wij! En als het even kan in combinatie met het IJslandse paard natuurlijk. Wat denk je van een wollen deken voor op de bank, afkomstig van IJsland? Of een leuk theeglas met daarop een IJslander, overigens kan het glas ook gebruikt worden voor koffie en met een waxine lichtje er in is het glas ook erg leuk. Cadeautjes in alle soorten en maten voor de liefhebber van het IJslandse paard.
Grootste collectie jodhpur broeken

Een praktische broek met extra elan.

Gratis verzending binnen Nederland

Koop meer dan € 59,-* producten.

Unieke kennis van IJslandse paarden

We adviseren je graag op maat.

Trending op social media

Atorka Ruitersport

Ons bedrijf startte in 2000 in Harmelen met Stal frá Gaedingi. Hier organiseerden wij alles rondom het IJslandse paard. Flink wat jaren later hebben wij een (online) winkel met zadelmakerij op het bedrijventerrein in Montfoort. 

Hans van Dijk is onze gediplomeerde zadelpasser, zijn werkgebied is vanaf de Wadden Eilanden t/m heel België en ook in Luxemburg en Duitsland is hij regelmatig te vinden. De kracht van Hans is het grote scala zadelmerken waar hij mee werkt. Een paard met een moeilijke rug bestaat niet is zijn slogan, mits je maar de juiste kennis, kunde én materiaal hebt.

Maar eigenaren van andere paardenrassen kennen ons ook goed. Zij komen naar ons voor de grote collectie jodhpur rijbroeken en de waterdichte ruiterjassen.

Sinds december 2022 verkopen wij ook IJslandse wol in ons bedrijf.

jaar ervaring
0 +

Nieuwste blogs

In onze blogs verzamelen wij interessante achtergrond verhalen rondom onze producten en delen wij kennis uit jarenlange ervaring. Ook werken wij regelmatig samen met verschillende experts en gastbloggers. Neem snel een kijkje.
Het verhaal achter Happy Belly Solid
Paard, Zomereczeem algemeen, Zomereczeem kennisbank
Het verhaal achter Happy Belly Solid

Het verhaal achter Happy Belly Solid

We krijgen vaak de vraag, wat maakt de Happy Belly Solid toch zo bijzonder? Waarom zie ik verbetering bij mijn paard door de Belly? Want net als Jantine en Bianca zijn er meerdere paarden die minder jeuk hebben, een betere vacht hebben sinds de inzet van de Belly. Uiteraard gaat hier een lange weg aan vooraf, wat eten de paarden, hoe staan de paarden, wat voor soort insectenspray wordt er gebruikt. Allemaal factoren die belangrijk zijn te weten als je een paard hebt met jeuk. En zo zijn er veel meer factoren die invloed hebben op het krijgen van jeuk / zomereczeem. Onlangs nog volgden wij een online meeting van Anne Lem, wat een geweldige leerzame meeting was dit. Wil je deze terug zien? Meld je dan aan voor de meeting, dan ontvang je van ons de link van de opname. 

De oplossing is niet Belly voeren en de jeuk is weg. Dat is te kort door de bocht, maar dat het verbetering kan geven, dat lees je in de blogs die wij met regelmaat plaatsen. 

Wat doet Happy Belly Solid

Happy Belly Solid ondersteunt een goede gezondheid, beginnend in de darmen. Een gezonde darm kan bijdragen aan een gezonde huid. 

Boterzuur, ook bekend als butyraat, is een korte-keten-vetzuur. Het wordt geproduceerd door bacteriën in de dikke darm tijdens de fermentatie van voedingsvezels. Het is een lichaamseigen stof die paarden zelf produceren, maar soms in onvoldoende mate. Happy Belly kan de boterzuur-producerende bacteriën stimuleren.

De darmbiota speelt een belangrijke rol bij de darmgezondheid, waaronder een gezonde darmwand en een evenwichtige darmflora (darmbiota) met een goede balans tussen gewenste en ongewenste bacteriën.

Onderzoek suggereert een verband tussen de gezondheid van de darm en de conditie van de huid. Boterzuur kan het lichaam aanzetten tot het verminderen van bepaalde processen. Een gezond darmmicrobioom kan ook bijdragen aan het verminderen van bepaalde processen. Een groot deel van het immuunsysteem bevindt zich in de darmen. Een evenwichtig darmmicrobioom in combinatie met een sterke darmwand kan bijdragen aan een evenwichtige immuunrespons.

De darmwand is een energiebron voor de darmcellen en darmvilli. Het kan zorgen voor langere darmvilli, wat de absorptie van voedingsstoffen kan bevorderen. Het kan de afdichting tussen de darmcellen versterken en zo bijdragen aan een goede darmbarrière. Het kan de mucuslaag in de darm versterken en bescherming bieden aan de darmwand.

Door de relatie tussen de darm en de huid kan er een effect ontstaan op de huidbarrière. Het kan een effect hebben op de haarfollikels, wat kan bijdragen aan een betere vachtwisseling en haargroei.

Onderzoek Happy Belly Solid 

Happy Belly is een product van Greenvalley Health Products in Wagening. Daar is veel onderzoek gedaan naar dit product. Recent hebben zij gesproken met Prof. D. Ducatelle van de Rijks Universiteit in Gent. Er is jarenlang onderzoek met zijn vakgroep gedaan. Al in 1998, vanaf het moment dat  Luc Goethals en Greenvalley samen het boterzuur (eigen productie) op de markt hebben gebracht in de diervoeding. Het doel was voeder – antibiotica vervangen, daar was veel onderzoek voor nodig en maar dit is gelukt.

Koliek en butyraat

Ducatelle heeft in een recent onderzoek gezien dat darmverzuring de grootste reden is van koliek bij paarden!

Darmverzuring wordt veroorzaakt door teveel melkzuur in de darm, dit komt door teveel krachtvoer, maar ook door allerlei probiotica bacterien die melkzuur produceren. Interessant is dat de Belly dit vermindert en de verhouding tussen de verschillende vluchtige vetzuren weer in balans brengt en daardoor de verzuring tegen gaat en koliek vermindert. Meer over dit onderzoek volgt later dit jaar. 

Zomereczeem Advies Traject

Sinds begin 2025 bestaat het zomereczeem advies traject, hier delen we kennis en ervaringen. De groep deelnemers groeit iedere week, want met kennis begint de oplossing van de jeuk. Leren wat de triggers zijn, wat kun je beter niet doen en wat is een goed idee? Dan vertellen wij samen met een groot aantal deskundigen, wekelijks en soms zelfs dagelijk. Wil je meer weten over dit traject? Dan verwijzen we je naar deze pagina. En heb je vragen, bel dan met het Atorka team

Bron:

Een deel van deze blog is afkomstig van Greenvalley Healt Products. Heb je een vrag over de technische details in deze blog, mail dan naar [email protected] en wij zullen in overleg met hen je vraag beantwoorden.

Het verhaal achter Happy Belly Solid

Heb je nog vragen n.a.v. deze blog, of wil je weten of het iets voor je paard kan betekenen? Of gebruik je de Belly al een poosje en heb je toch nog vragen? Het Atorka Team heeft zo’n 25 jaar ervaring met zomereczeem, wij helpen graag. Ieder paard dat minder last heeft van jeuk, is winst in onze optiek. De weg is lang, maar ieder stapje is er één. 

Het verhaal achter Happy Skin Huidspray
Zomereczeem algemeen, Zomereczeem kennisbank
Het verhaal achter Happy Skin Huidspray

Het verhaal achter Happy Skin Huidspray

Het verhaal achter Happy Skin Huidspray, een zoektocht naar natuurlijke antibacteriële stoffen

In 2015 startte Greenvalley International B.V. een uitgebreid onderzoeksproject naar natuurlijke vetzuren met krachtige antibacteriële eigenschappen tegen pathogene huid- en darmbacteriën. Het onderzoek omvatte literatuurstudies, praktijkonderzoek en laboratoriumanalyses, uitgevoerd in samenwerking met onder andere TNO en Schothorst Feed Research.

Uit deze studies werden specifieke componenten geselecteerd voor de ontwikkeling van een voederadditief. Vooral vetzuren afkomstig uit kokosolie – de zogenaamde middellangeketenvetzuren (MKVZ) – bleken bijzonder effectief in het remmen van schadelijke bacteriën in het darmstelsel.

Van darmgezondheid naar huidgezondheid

Vervolgonderzoek toonde aan dat deze antibacteriële werking zich ook manifesteert op de huid. De MKVZ dragen bij aan een gezond huidmicrobioom doordat ze de groei van pathogene Gram-positieve bacteriën, zoals bepaalde Staphylococcus-soorten, remmen. Tegelijkertijd ondersteunen ze de aanwezigheid van gunstige huidbacteriën. Daarnaast hebben deze vetzuren een ontstekingsremmend effect, wat de jeukimpuls bij paarden met allergische huidreacties vermindert.

Natuurlijk alternatief voor DEET

Op basis van wetenschappelijke publicaties is bovendien aangetoond dat MKVZ, en in het bijzonder die uit kokosvet, een insectenwerende werking hebben. Ze blijken effectief in het afweren van onder andere de Culicoides-knut en zelfs de malariamug. Uit eigen onderzoek van Greenvalley blijkt dat dit effect deels te danken is aan de geur van de vetzuren, die het sensorisch vermogen van de knutten verstoort. Daarnaast vormt de vettige substantie een fysieke barrière, waardoor de insecten moeite hebben met landen en bijten.

Praktijkonderzoek in Zuid-Afrika

In samenwerking met de Universiteit van Pretoria – die al decennialang onderzoek doet naar de preventie van malaria – werd de werking van de Happy Skin Huidspray verder getest. Hierbij werd gebruik gemaakt van speciale vallen (‘traps’) die de aantrekkingskracht van een paard simuleren. In deze vallen werd een UV-licht gebruikt om insecten aan te trekken, met netten die deels geïmpregneerd waren met het test product.

De werking werd als volgt getest:

  • Insecten werden aangetrokken door UV-licht.
  • Geïmpregneerde netten moesten insecten ontmoedigen via geur of contact.
  • Een ventilator in de val duwde de binnengekomen insecten naar beneden, waar ze werden verzameld.
  • Na zes nachten werden de vallen geanalyseerd door Greenvalley, die het aantal en de soort gevangen insecten bepaalde.

Bron: Greenvalley Health Products Wageningen

Happy Skin Huidspray

Een product wat we adviseren bij paarden die erg veel last hebben van zomerkriebels. We delen vaak blogs en reviews van klanten over dit onderwerp. Zomerkriebels / zomereczeem is echt niet leuk, niet voor het paard en niet voor de eigenaar. 

Heb jij ook een paard met dit soort problemen, kijk dan eens naar ons Zomereczeem Advies Traject. Een jaarrond traject waarbij wij vooral kennis en kunde delen, jij kunt hierdoor beter bedenken wat handig is voor je paard of pony. Kennis is de basis om juiste keuzes te kunnen maken. 

Heb jij nog vragen over het verhaal achter Happy Skin Huidspray, mail die naar onze klantenservice, we helpen je graag!

Ook interessant is de blog over voeding en zomereczeem deels geschreven door Florian Horsefood. 

Happy Skin Huidspray
Happy Skin huidspray voor paarden met zomerkriebels
Waldhausen Premium Eczeemdeken
Fijne deken voor paarden met zomereczeem Waldhausen Premium Eczeemdeken
Heb jij een paard met zomerkriebels
Paard, Zomereczeem algemeen, Zomereczeem kennisbank
Heb jij een paard met zomerkriebels

Heb jij een paard met zomerkriebels

Zomereczeem, jeuk of andere huidproblemen? We weten hoeveel frustratie dat kan geven – voor je paard én voor jou. Daarom delen we bij Atorka Ruitersport graag onze kennis én de ervaringen van andere paardenliefhebbers.

Tijdens ons adviestraject ontdek je wat mogelijk een rol speelt bij huidproblemen: denk aan omgevingsfactoren, voeding en verzorging.

Vermoed je dat je paard zomereczeem aan het ontwikkelen is of twijfel je nog? Ga dan eerst eens aan de slag met de verbetering van het immuunsysteem van je paard. 

Er zijn verschillende manieren om dit aan te pakken. Bijvoorbeeld door het rantsoen van je paard eens goed onder de loep te nemen. Wat voer jij of wat voert de pensionstalhouder? En wat is de kwaliteit van het ruwvoer? Is er stress in de leefomgeving van je paard? En zijn dit punten die je kan verbeteren? 

Verbeteren immunsysteem

Misschien zijn alle punten die we hiervoor noemden wel in orde. Maar toch blijf je twijfelen, je paard heeft wat jeuk, komt slecht door zijn haren. Heeft van de winter last van mok gehad. Allemaal triggers die aangeven dat het immuunsysteem beter kan. 

Hoe ga je dan aan de slag? Een vraag die vaak gesteld wordt tijdens de advies gesprekken die wij voeren met de deelnemers van het Zomereczeem Advies Traject. 

Het inzetten van de Natural Digest samen met de Natural Immune is een goede optie. Met de Natural Digest ga je de maag/darm gezondheid verbeteren en de Natural Immune ondersteunt het immuunsysteem en verhoogt de weerstand van jouw paard.

Een goede darmgezondheid is ontzettend belangrijk. Een goede darmflora zorgt voor een optimaal evenwicht in de darm zelf om zo efficiënt mogelijk oa. vezels af te breken. Wanneer hier een onbalans in ontstaat, bijvoorbeeld door stress of het veranderen van voer, wordt er vaak gelijk een verandering gezien in de mest. En de paarden voelen zich dan ook minder prettig. Denk maar aan jezelf, heb je buikpijn dan voel je je toch minder prettig. 

Daarnaast bevat de darm een belangrijk deel van het immuunsysteem. Dat is ook heel logisch aangezien de darm in contact staat met allerlei stoffen van buitenaf. Een goede darmgezondheid gaat dus hand in hand met een goed immuunsysteem. Het een ondersteunt het ander.

Hoe dan de jeuk behandelen

De Natural Itch is een verzorgende en kalmerende lotion. Ook dit product is uiteraard een 100% natuurlijk en uniek product. We adviseren het voor de verzorging van de  manen, staart en vacht. Het werkt rustgevend voor de gevoelige huid en bij schrale plekken.

Lees goed de etiketten bij het inzetten van verzorgende producten. Niet altijd is een samenstelling echt handig voor je paard. Daarom kiezen wij o.a. voor de producten van The Horsup Company

Wil jij je paard graag wassen, denk dan aan de Natural Wash. En gebruik de Natural Star voor de staart en manen, wederom een fijn product op natuurlijke basis. We hebben er een leuk pakket van gemaakt, Natural Pakket Glossy. 

Toch zomereczeem

Heb je geen twijfels meer, heeft je paard echt zomereczeem? Wat kan je dan doen? Daarvoor hebben wij het Zomereczeem Advies Traject ontwikkeld. Je kan je aanmelden via onze site, via de mail en de app groep delen we regelmatig kennis en ervaringen. Dit doen wij samen met een groep deskundigen. Ben je benieuwd of het traject ook iets voor jouw kan zijn, hier lees je er alles over

Samen zijn we sterker, ook in het onder controle krijgen van deze lastige aandoening. Garantie kunnen we niet geven, ieder paard vertelt zijn eigen verhaal. Maar met onze kennis en ervaring ga je werken aan een betere basis voor je paard. Wat voor resultaat dat heeft, dat gaat je paard je laten zien. 

Heb je vragen over deze blog? Mail dan naar [email protected] of bel 0348446168

Ons team helpt je graag!

Horsup Pakket Boost
Met Horsup Pakket Boost geef jij je paard een echte boost!
Horsup Pakket Glossy
Horsup Pakket Glossy om te shinen met je paard of pony
Winkelwagen1
Kidka wollen paid Fani
-
+
Totaal
229,00
Verder winkelen
1